Dlaczego warto wybrać dywan wełniany?

Dlaczego warto wybrać dywan wełniany?

Dywan wełniany to luksusowy, naturalny i bardzo elegancki dodatek do wnętrza. Jeśli chcesz urządzić przytulne, ciepłe i ponadczasowe wnętrze, zastanów się nad zakupem dywanu z wełnianej przędzy.

Dywany naturalne mają wielu zwolenników, którzy cenią ich pochodzenie, tradycyjny sposób tkania oraz walory użytkowe i estetyczne. W sklepie Dywanik24.pl znajdziesz bardzo wiele dywanów z wełny w rozmaitych kolorach, wzorach i rozmiarach.

W tym artykule przybliżamy największe zalety wełnianych dywanów, ale także podpowiadamy, kto powinien zrezygnować z dywanu z naturalnej przędzy na rzecz dywanów z przędzy syntetycznej.

Jak powstają wełniane dywany do salonu czy sypialni?

Dywany z wełny tka się na mechanicznych krosnach lub ręcznie. Wykorzystuje się do tego runo owiec. Mogą to być owce z wielu różnych regionów świata, bo wełniane dywany to tradycyjny wyrób w różnych jego zakątkach.

tkanie dywanu wełnianego

Dużą popularnością cieszy się np. wełna owiec, które pochodzą z Nowej Zelandii. Ich runo wyróżnia się doskonałymi parametrami, w tym znakomitą termoregulacją, odpornością na brud, pleśnienie czy wilgoć.

W sklepie Dywanik24.pl wełniane dywany z nowozelandzkich owiec to prawdziwy hit! Oferujemy dywany klasyczne i nowoczesne, a wszystkie cechuje wytrzymałość na ścieranie i ugniatanie oraz ogromna trwałość.

Zalety dywanów z wełny

  • Dywany wełniane działają jak naturalny stabilizator wilgoci, a dzięki temu poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu.
  • Wełna chroni przed zimnem i jest bardzo ciepła w dotyku, co sprawdza się w chłodne dni. Polecane są w domach, w których mieszkają zmarzluchy i gdzie dużo chodzi się boso.
  • Latem z kolei dywany wełniane przyjemnie chłodzą stopy, bo oddają temperaturę. Dzięki rewelacyjnym właściwościom termoregulacyjnym wełny, robi się z niej np. bieliznę dla himalaistów.
  • Dywany z wełny bardzo dobrze tłumią dźwięki.
  • Wełna to naturalny, ekologiczny i pozbawiony sztucznych substancji materiał.
  • Wełniane dywany wyróżnia bezkonkurencyjna trwałość i wytrzymałość. Dywan z wełny to dywan na lata! Z tego powodu kładzie się je często w mocno eksploatowanych pomieszczeniach.
  • Wełniane runo jest elastyczne i sprężyste. Po odkształceniu wraca na swoje miejsce. Dywan z wełny jest więc odporny na uszkodzenia, ścieranie i odkształcenia.

Wady dywanów wełnianych

Czy naturalne dywany z wełny mają swoje wady? Tak, jak każdy materiał. Największe wyzwanie to fakt, że mogą czasem sprzyjać alergiom.

Chodzi o to, że wełna sama w sobie bywa (rzadko, ale jednak) alergenem. Poza tym dywany wełniane bardziej niż te z syntetycznej przędzy akumulują kurz i roztocza. Naturalne włóka wełny zawierają w sobie białko i celulozę, które są pożywieniem dla roztoczy, a dodatkowo mocniej niż sztuczne dywany chłoną wodę.

Z tych powodów w pokojach alergików (zwłaszcza tych małych) bardziej od dywanów wełnianych polecane są dywany z przędzy syntetycznej, przede wszystkim polipropylenowe czy poliestrowe.

Jeśli Twój maluch nie jest alergikiem, dywan wełniany dla dzieci to dobry pomysł. Pamiętaj tylko o regularnym odkurzaniu, a raz na jakiś czas dywan trzeba profesjonalnie wyczyścić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl